w koszyku: brak produktów

szukaj:
 

RĘKAWICZKI DRACULI

„Dracula” – serial wyemitowany przez telewizję NBC – współtworzony przez Sky Living , wyprodukowany w Londynie przez Carnival Films, stał się dla mnie źródłem inspiracji. Wszystkim znany, legendarny Vlad Palownik, o którym tekstów, filmów, książek nie sposób zliczyć - przybywa do wiktoriańskiego Londynu (1986r.)


Mi nie od końca jednak chodzi o fabułę serialu, który niestety nie ma szans przebicia oryginału Brama Stokera. Oglądając serial zachwyciłam się kreacjami, sukniami balowymi, elegancją dżentelmenów – a przede wszystkim – dodatkami.


Nie ukrywam, że oglądając różnorakie produkcje filmowe czy serialowe – zawsze zwracam uwagę na rękawiczki. Czy skórzane, czy balowe, czy koronkowe. Zawsze. Ale rzadko mi się podobają. Dobrane byle jak, z byle jakich materiałów – czasem wręcz odnoszę wrażenie, że przeszkadzają aktorowi niż uzupełniają całość stylizacji.


W serialu Dracula, ku mojemu zaskoczeniu, jest odwrotnie. Rękawiczki są bardzo dobrze dobrane, zarówno pod względem rozmiaru jak i stylu. Rękawiczki są niemal na pierwszym planie, a całość stroju dopełnieniem. Wszystko bardzo ładnie się komponuje i cieszy oko.


Aż chciałoby się cofnąć do XIX wieku…

 

Już na plakacie promujacym serial piękne kreacje okraszone są świetnie dobranymi rękawiczkami. Na pierwszym planie - Dracula (Jonathan Rhys Meyers) - w skórzanych czarnych rękawiczkach z wycięciami. Dla nas - model samochodowy (samochodówki). Draculi potrzebne raczej w innym celu :)

 

Rękaiwczki Draculi

źródło www.filmweb.pl

 

 

Męskie skórzane rękawiczki samochodowe

Męskie czarne samochodówki skórzane T. Kowalski

 


Panie na plakacie promującym serial - trzy główne bohaterki, które znamy z lektury Brama Stokera - Mina (miłóść Draculi) w przepięknych koronkowych granatowych rękawiczkach, idelanie dobranych do kreacji.


 

Szwajcarska gipiura w kolorze granatowym w modelu rękawiczek balowych RDK-03

 

Lucy - przepiękna blondynka, przyjaciółka Miny. Do zielono-fioletowej kreacji balowej - idealnie dobrane rękawiczki wizytowe w kolorze bladego fioletu.

 

 

RĘKAWICZKI SATYNOWE

Fioletowe satynowe rękawiczki wizytowe RĘKAWICZKI SATYNOWE RD-18 PLUM GLOSS

 

Jane - kochanka Draculi i zarazem łowczyni wampirów (nieświadoma tożsamości Draculi) - bordowa suknia z granatowym trenem - kreacja złamana granatowymi rękawiczkami za łokieć.

 

RĘKAWICZKI SATYNOWE

Granatowe satynowe rękawiczki RĘKAWICZKI SATYNOWE RD-18 NAVY GLOSS

 

Nie tylko plakat promujący serial obfituje w rękawiczki rodem z Ko-Mody. Producenci Draculi z ogromna dbałością podeszli do kreacji w serialu - więc dla miłośników czasów wiktoriańskich (z domieszką mody współczesnej :)) - uczta dla oczu!

 

Chciałabym jeszcze na chwilę powrócić do samego Draculi i jego rękawiczek. Czarne, skórzane samochodówki z klasycznymi wycięciami na kostkach i z zapięciem na napy.

 

 

źródło: www.nbc.com

 

źródło: www.nbc.com

 

źródło: wwwfilmweb.pl

 

Może akurat przy rękawiczkach Draculi upierałabym się, ze są trochę za duże - sama osobiście dobrałabym rozmiar mniejsze.

 

Renfield - ogromny, czarnoskóry podopieczny Draculi. Całości jego kreacji dopełniają klasyczne męskie brązowe rękawiczki skórzane. Szyte po wierzchu (zakładam, że ręcznie) - i naprawdę - idealnie dopasowane. Kolor też niczego sobie.

 

MĘSKIE SKÓRZANE RĘKAWICZKI

źródło: wwwfilmweb.pl

 

RĘKAWICZKI ZE SKÓRY JELENIA

Męskie rękawiczki skórzane ze skóry jelenia nowozelandzkiego - ręcznie szyte - T.Kowalski

 

Dwie przyjaciółki na balu, na którym poznają Draculę. Piękne suknie - określające charaktery głównych bohaterek. Z idealnie dobranymi dodatkami.

 

źródło: www.nbc.com

 

Satynowe rękawiczki balowe w kolorze czerwonym Ko-Moda

 

Rękawiczki wizytowe w kolorze ecru Ko-Moda

 

Lady Jane w pieknej, może nie do końca wiktoriańskiej kreacji - w czarnych, klasycznych materiałowych rękawiczkach za łokieć.

 

RĘKAWICZKI SATYNOWE

źródło: www.nbc.com

 

 

Klasyczne rękrękawiczki balowe

Czarne rękawiczki materiałowe Ko-Moda

 

Lucy i Mina - długie satynowe rękawiczki za łokieć i koronkowe, delikatne rękawiczki do nadgarstka w kolorze ecru.

 

Rękawiczki satynowe i koronki

źródło: www.nbc.com

RĘKAWICZKI KORONKOWE

Koronkowe rękawiczki w różyczki w kolorze ecru Ko-Moda RĘKAWICZKI KORONKOWE RDK-01 BEIGE FLOWER

 

Łowczyni wampirów - Jane w czarnej kreacji ożywionej turkusowymi satynowymi rękawiczkami za łokieć.

 

Turkusowe rękawiczki satynowe

źródło: www.nbc.com

 

Satynowe rękawiczki wizytowe

Rękawiczki satynowe w kolorze turkusowym Ko-Moda RĘKAWICZKI SATYNOWE RD-26 TURQUISE

 

Czasy wiktoriańskie niestety minęły. Dbałość o dodatki - torebki, kapelusze, buty, rękawiczki - wszystko to wykonane z najlepszej jakości materiałów i skór. Niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Można pokusić się o twierdzenie, że obecnie już nikt nie dba o eleganckie dodatki, kupując w masówkach zwanych firmówkami. Na szczęście tak nie jest.

 

pracownia rękawiczek, rękawiczki skórzane, moda, komoda, rękawiczki balowe

pracownia rękawiczek, rękawiczki skórzane, moda, komoda, rękawiczki balowe

 

pracownia rękawiczek, rękawiczki skórzane, moda, komoda, rękawiczki balowe

swiezonapisane.blog

 
stat4u   Copyright 2011 Ko-Moda
Developed by 305 Studio