w koszyku: brak produktów

szukaj:
 

Pracownia Rękawiczek Artystycznych Art Petela

Firma Art Petela powstała w lutym 1979 roku. Wieloletnie więc doświadczenie w krojach i szyciu rękawiczek oraz znakomita znajomość materiałów pozwoliły właścicielce firmy - pani Małgosi – na produkcję rękawiczek, które chce się kolekcjonować. I nosić oczywiście.

 

 

proste klasyczne rękawiczki materiałowe Art Petela


Dla kogo szyje pani Małgosia? Dla każdego. I wszędzie. Jest znana w kręgach teatralnych i filmowych oraz artystycznych.

 

Rękawiczki ART Petela miały przyjemność grać główną rolę w musicalach Koty, Upiór w Operze, opera Carmen (Teatr Narodowy) oraz w Panu Kleksie. Do Pana Kleksa przed panią Małgosią stanęło nie lada wyzwanie – uszyła rękawiczki ze sztywnego, czerwonego skaju. Nie było to łatwe.

 

 

Musical Koty

 

Musical Koty

 

Musical Koty w szytych na zamówienie rękawiczkch ART Petela

 

Niezliczone musicale w Teatrze Muzycznym w Gdyni im Danuty Baduszkowej (min. do bajek braci Grimm), kolejne niezliczone spektakle w Teatrze Muzycznym w Gliwicach – to tam występowały rękawiczki uszyte w firmie ART Petela.

 

 

Teatr Muzyczny w Gdyni im. Danuty Baduszkowej


Pani Małgosia szyła również rękawiczki dla projektantki Małgorzaty Baczyńskiej, pani Rosati i na potrzeby kabaretu Małgorzaty Potockiej.

 

 

Gosia Baczyńska - projektantka

 

Małgorzata Baczyńska

 

Teresa Rosati

 

 

Teresa Rosati

 

 

 

Małgorzata Potocka

 

Małgorzta Potocka

 

 

Podczas ostatniej naszej wizyty u pani Małgosi wspominała ze śmiechem swój projekt związany z jedną z pierwszych wielkich polskich filmowych produkcji – W pustyni i w puszczy.Jeszcze wtedy szyła rękawiczki nie jako ART Petela - ale tak po prostu - dla uciechy.

 

„… Przyszli do mnie czy zrobię rękawiczki dla Nel. Odpowiedziałam – oczywiście nie ma problemu. Jaki kolor, fason? Fason – to akurat najmniejszy problem…. Kolor! nie mamy koloru….” I tak uszyto z … majtek (!). Bo kolor miały taki jak trzeba!

 

 

Rękawiczki Nel

 

kadr z filmu w Pustyni i w puszczy z 1973 roku

 

Monika Rosca

 

Monika Rosca - odtwórczyni roli Nel

 

Pani Małgorzata zapytana o inspiracje oraz pomysły, skąd je czerpie – odpowiada prosto – klasyka oraz narzędzie, czyli materiał. W chwili w której widzi materiał – od razu rodzi się pomysł. Z przekąsem również stwierdza, że jej modele były kopiowane przez producentów zza jednej z granic. Położenie granicy – bliżej wschodu.

 

Materiał. Skąd ART Petela sprowadza materiał na rękawiczki? Nie mamy dobrych wieści – niestety nie z Polski. Zaopatruje się w satyny i koronki pochodzenia włoskiego i austriackiego. Są elastyczne i jednostronnie rozciągliwe.

 

Koronkowe rękawiczki

 

Koronka ART Petela

 

Pani Małgosia twierdzi jedno – rękawiczki można uszyć ze wszystkiego, ale nie ze wszystkiego będą nadawały się do noszenia. I kiedy rodzi się w nas mała podstępna myśl – przecież to na jeden bal, na jedną okazję … - my wiemy, że w rękawiczkach ART Petela ten bal będzie piękny i niezapomniany. Ale nie niezapomniany dzięki udręce w niewygodnych, drapiących, sztywnych rękawiczkach – w których utrzymanie kieliszka z winem będzie wyzwaniem, ale dzięki wygodzie oraz estetyce wykonania. Jedyną wadą rękawiczek ART Petela jest to, że nie są dodatkiem do kreacji, ale kreacja dodatkiem do rękawiczek.

 

 

pracownia rękawiczek, rękawiczki skórzane, moda, komoda, rękawiczki balowe

pracownia rękawiczek, rękawiczki skórzane, moda, komoda, rękawiczki balowe

 

pracownia rękawiczek, rękawiczki skórzane, moda, komoda, rękawiczki balowe

swiezonapisane.blog

 
stat4u   Copyright 2011 Ko-Moda
Developed by 305 Studio