w koszyku: brak produktów

szukaj:
 

Jozeff Sc - polski producent obuwia skórzanego

Firma Jozeff została założona w 1962 roku przez Józefa Cieślaka – polskiego rzemieślnika. W tym właśnie roku pan Józef złożył egzamin czeladniczy w rzemiośle – cholewkarstwo – w polskiej Izbie Rzemieślniczej w Warszawie.

 

 

Świadectwo czeladnicze Józefa Cieślaka


 

Niewielka manufaktura zajmująca się produkcją obuwia na zamówienie i handlem detalicznym ruszyła. Obuwie produkowane przez pana Józefa – wedle zasad sztuki – było oczywiście skórzane. Firma zajmowała się również naprawą obuwia – a zakład szewski pana Józefa cieszył się niemałym powodzeniem.

 

W 1967 roku – w pięć lat po założeniu firmy – pan Józef złożył egzamin mistrzowski w rzemiośle szewstwo przed Izbą Rzemieślniczą w Kielcach.

 

Dyplom mistrzowski pana Józefa Cieślaka w rzemiośle SZEWSTWO

 

Firma Jozeff od początku miała swoją siedzibę w Alejach Niepodległości w Warszawie. W warszawskim pasażu sklepików na Mokotowie, zakład pana Józefa wiódł spokojne rodzinne życie.

Jakie buty robi firma Jozeff? Za najlepszą reklamę robi fakt, że wśród znakomitego towarzystwa rzemieślniczego w Alejach Niepodległości – modystki, rękawicznika, kuśnierza, optyka i wielu innych – firma pana Jozefa nadal świetnie prosperuje – niestety – w przeciwieństwie do innych zakładów.

 

Ani ciężkie czasy, ani trud w dostępności surowca, ani zasobność polskich portfeli nie przeszkodziły panu Józefowi w robieniu tego, co kochał i umiał. W dużej mierze – dzięki rodzinie.

Małżonka pana Józefa – pani Janeczka – od zawsze pomagała panu Józefowi – podobnie jak syn Waldemar – który od początku lat ’90 czynnie udzielał się w zakładzie i uczył się rzemiosła od Ojca mistrza.

 

Maszyna do robienia cudów - czyli butów :)

 

W 1994 – firma oficjalnie stała się spółką Ojca i Syna. Produkcja butów w firmie Jozeff zaczęła się rozwijać. Wieloletnie doświadczenie oparte na zasadach sztuki szewskiej zostało wsparte przez świeże spojrzenie młodszego pokolenia. Waldemar Cieślak tchnął w tradycyjne modele - kolory i nowe fasony. Syn – Waldemar – zajmuje się produkcją na niewielką skalę – ale odbiorców ma w całej Polsce. Świetnie wpasowuje się w trendy modowe – ale osobiście woli klasykę. Doskonale wie, że klasyce jeśli dodamy koloru - to mamy gwarantowany must have.

 

Skąd pan Waldek Cieślak wie jakie buty robić? Nie podpatruje konkurencji, kopiując modele - które mają wszyscy. Uważnie obserwuje trendy modowe - w ubraniach - bo to jest dla niego wyznacznikiem nadchodzącego stylu. Wie, że buty są dopełnieniem całości.  

 

Maszyna do szycia - w tle cholewki na kobaltowe i pomarańczowe sztyblety - wiosna 2012

 

Kopyto do sztybletów

 

Efekt finalny - klasyczny sztyblet damski firmy Jozeff

 

Waldemar Cieślak zapytany o wyprzedaże śmieje się : "Moje buty, w żadnym sklepie nie dotrwały do wyprzedaży".

 

 

pracownia rękawiczek, rękawiczki skórzane, moda, komoda, rękawiczki balowe

pracownia rękawiczek, rękawiczki skórzane, moda, komoda, rękawiczki balowe

 

pracownia rękawiczek, rękawiczki skórzane, moda, komoda, rękawiczki balowe

swiezonapisane.blog

 
stat4u   Copyright 2011 Ko-Moda
Developed by 305 Studio